Fogeltávolítás
Mi a végsőkig harcolunk minden egyes fogáért!
A fogak eltávolítására csak akkor kerül sor, ha már nincs megoldás a fog megtartására és ha veszélyezteti a többi egészséges fog állapotát.
A természetes mosoly visszaszerzéséért és a fogazat teljes rekonstrukciójáért érdemes mihamarabb kezelni a fog hiányát implantátum beültetésével, ideális esetben legfeljebb 6 hónapon belül, hogy az eredetivel megegyező hatású új fog kerüljön be a régi helyére.
A szájsebészeten belül a fogeltávolítás egyszerű, rutin beavatkozásnak számít. A fogak, gyökerek eltávolítása az egyik legáltalánosabb sebészeti beavatkozás. A fogeltávolítás minden esetben érzéstelenítéssel történik.
Mikor válik szükségessé a fog eltávolítása:- Elhanyagolt, mozgó, fájó, szuvas fog esetén
- Előrehaladott fogágybetegség esetén
- Előtörni nem tudó fogak (bölcsességfogak) esetén
- Ha elpusztult a fogszövet, vagy a fogágy
Az egyszerű foghúzásnál hozzáférhető és jól látható helyen helyezkedik el az eltávolítandó fog, ilyenkor az orvos speciálisan kialakított fogóval, emelővel távolítja el azt.
Rendelőnkben csak a legvégső esetben javasoljuk a foghúzást, ha már semmilyen más módszerrel nem lehet a fogat megmenteni. Sokszor szinte teljesen reménytelennek tűnő esetekben is elkerülhető lehet a fog eltávolítása. Fogeltávolítást követően a sebet úgynevezett küretkanállal kitisztítjuk, eltávolítjuk az esetleges törmelékeket, gyulladt szövetet, illetve elállítjuk a vérzést.
A fog sebészeti eltávolítása:
Leggyakrabban alsó bölcsességfog eltávolítása esetén válik szükségessé ez a beavatkozás, hiszen ezek a fogak igen gyakran az állcsontban rendellenes helyzetben találhatók.
Az előzetes röntgenfelvétel alapján is dönthetünk a sebészi feltárásról. A sebészi fogeltávolítás egy rutin eljárás, melynek feltételei rendelőnkben maximálisan adottak. Az érzéstelenítő beinjektálása előtt egy ízesített zsibbasztó zselével elzsibbasztjuk a fog körüli területet. Így már az érzéstelenítő injekció beadása is teljesen fájdalommentes.